Turystyka Francja

Nicea       

Nicea nieoficjalnie jest stolicą Francuskiej Riwiery. Jest ona świetną bazą wypadową do innych miejscowości, które znajdują się na wybrzeżu. W mieście łatwo można wynająć tanie miejsca na noclegi, a wstęp na piękne piaszczyste plaże jest darmowy. A woda jest ciepła i przede wszystkim czysta. Nicea ma także wiele muzeów, które uważane są za najlepsze na południu Francji.

 

turystyka-francja-nicea.jpg

W ciągu dnia można tu zwiedzać zaułki Starego Portu lub ogrody na wzgórzach. Natomiast w nocy warto wybrać się do wypełnionych ludźmi klubów, które znajdująsię w starej częsci miasta. Niecea jest miastem, do którego przyjeżdża wiele turystów młodych oczekujących dużej ilości atrakcji. Miejscowość ta spełnia oczywiście ich oczekiwania. Ci, którzy cenią ciszę i spokój powinni wybrać inną miescowość.

 

Stara Nicea to kręte i wąskie uliczki, które wyglądają praktycznie tak samo jak jeszcze w XVIII wieku.

Nicea jest także pełna ciekawych zabytków. W dzielnicy Cimiez można zobaczyć ruiny rzymskich term, których powstanie datuje się na III w. n.e. Są tu także ruiny rzymskiego amfiteatru. Innymi ciekawymi budowlami są: kościoły takie jak kościół Saint-François-de-Paule, kościół Saint-Jacques, kościół Saint-Augustin czy katedra Sainte-Réparate. Warto zwiedzić także pałac Lascaris i pałac senacki.

 

Ezin Turystyka - Francja